Zgadzam się Więcej informacji

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Jaką fototapetę wybrać?

Fototapeta to wielkoformatowy wydruk, na którym mogą pojawićsię praktycznie dowolne motywy. Ten typ ozdoby ścian wybierany jest bardzoczęsto przez przedsiębiorców z różnych branży, którzy przy pomocy fototapet wswoich zakładach, chcą zwiększyć świadomość marki. Fototapeta sprawdzi siętakże w domach i mieszkaniach, zwłaszcza jeżeli domownicy chcą podkreślićwystrój wnętrza, dodając mu charakteru poprzez ciekawe pejzaże lub inne większeobrazy. W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje fototapet, które sprawdzą się wkonkretnym celu, często jako element kampanii marketingowej. Zobaczmy, jakie sąnajlepsze fototapety.

 

Fototapeta papierowa

Fototapeta papierowa to najtańsze rozwiązanie dostępne narynku. Taka fototapeta wykonana jest z materiału powlekanego PCW o podkładzie zpapieru. Niektóre osoby poszukują takiego rozwiązania, mimo że ta opcja jestteż najmniej trwała, ponieważ papier jest cienki i mało odporny na wilgoć orazścieranie. Zaletą takiej fototapety jest możliwość naklejania na zakładkęposzczególnych elementów, które tworzą ciekawy wzór. Ściana pod taką tapetępowinna być idealnie gładka i sucha.

 

Fototapeta lateksowa

O tej tapecie można powiedzieć, że jest ulepszoną wersjąfototapety papierowej. Tworzywo wykonawcze stanowi syntetyczny papier zdodatkiem lateksu. Dzięki powłoce lateksowej wydruki są wyraźniejsze i majążywe kolory. Materiał jest też nieco grubszy, niż w przypadku fototapetypapierowej, dlatego ściana nie musi być idealnie gładka, ponieważ grubszawarstwa świetnie przykrywa nierówności. Tapetę można czyścić delikatniewilgotną ścierką, jednak również nie zaleca się jej zakładać w pomieszczeniachnarażonych na wilgoć.

 

Fototapeta winylowa

Ten typ fototapety wyróżnia się wyjątkową gładkością, cozapewnia świetną jakość wydruku. Materiał jest wytrzymały i odporny na wilgoćoraz tłuszcz. Tworzywo wykonawcze to winyl z dodatkiem fizeliny, czyli włókienpoliestrowych, które pokrywają spód produktu. Fototapeta winylowacharakteryzuje się tym, że jest bardziej elastyczna, niż pozostałe rodzajefototapet, dzięki czemu nadaje się także do pokrycia nierównych powierzchni.

 

Fototapeta z płótna CANVAS (płótnonaturalne)

Materiał fototapety imituje płótno malarskie i wyróżnia sięwysoką jakością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Na takiej fototapeciekolory są żywe a wydruk bardzo wyraźny. Świetnie sprawdzi się wszędzietam,  gdzie ważny jest przekaz obrazu nafototapecie, nawet przy niesprzyjających warunkach w otoczeniu.

 

Wybierając fototapetę, należy zwrócić uwagę nie tylko na przedstawionyna niej motyw, ale też tworzywo, z jakiego została wykonana. Trzeba pamiętać,że nie każdy materiał sprawdzi się w dowolnym pomieszczeniu. Odpowiedni dobórfototapety jest szczególnie ważny w miejscach narażonych na wilgoć, gdzieprodukty słabszej jakości, takie jak fototapety papierowe czy lateksowe mogłybyszybko ulec degradacji. Warto również wziąć pod uwagę umiejscowienie tapety, aprzede wszystkim gładkość ściany.